Nuoriso

Nuorten kilpailut 2017 – alueottelun pvm lisätty

Posted on Updated on

Alustavat tiedot nuorten kilpailuista 2017:

Aluekilpailut:
15.5. RaPi Linkki kilpailukutsuun: http://www.rastipiikkio.net/index.php/102-kilpailut/nuorten-aluekisat-2017/287-nuorten-aluekisa-kutsu-2017
29.5. TuMe

MUUTTUNUT KILPAILUAJANKOHTA:

19.6. TuS

Nuori Suunta:
Henkilökohtainen 22.8. AngA
Viesti 15.8. PR

Alueottelun päivä on 9.9 Mikonpäivän suunnistuksen yhteydessä.

Alueotteluun mukaan lasketaan HD10-12 sarjoissa kaikki aluekilpailut sekä henkilökohtainen Nuori Suunta- kisa.

KULTAISEN KOMPASSIN / ALUEOTTELU HD14 kilpailut:
Aluekilpailut – 1 kpl (paras sijoitus kolmesta osakilpailusta mukana)
Henkilökohtainen Nuori Suunta
Am- keskimatka 13.5.
Am-pitkämatka 12.8.
Kultainen Kompassi- finaali 10.9. Tampereen Pyrintö

VSS:n aluekilpailuiden pisteet alueotteluun 28.8.16

Posted on Updated on

Alueella käytiin kolme aluekilpailua tänä kesänä. Pisteitä keräsi useampi nuori suunnistaja.

Mukana alueottelussa ovat sarjat HD10 – 14 ja jokaisesta sarjasta 5 parasta pääsee mukaan alueotteluun.

Alueottelu pidetään tänä vuonna VSS:n alueella ja järjestäjänä toimii Perttelin Peikot. Kisapäivä on sunnuntai 28.8.

Ilmoitathan viimeistään 14.8. alueen nuorisovastaavalle (repo.pauliina@gmail.com), jos et pääse osallistumaan alueotteluun.

PISTEET / sarja:

Sijoitus on arvottu, jos pisteet ovat samat usealla suunnistajalla.

Alueottelu Häme – Satakunta – Varsinais-Suomi 28.8.2016
Pisteet
H14
1. Samuli Rousku 24 MSParma
2. Antti Reiman 22 AngA
3. Tuomo Haapala 18 PR
4. Aleksi Karttila 17 MSParma
5. Voima Tuomasjukka 14 PR
6. Leevi Röntynen 10 TuS
7. Niklas Ekström 10 MSParma
8. Vertti Kolkkala 4 MSParma
9. Sami Karru 2 MSParma
D14
1. Essi Valtonen 21 MSParma
2. Elsa Ankelo 20 MSParma
3. Anni Aho 18 MSParma
4. Alina Lounela 11 TuS
4. Emma Katajamäki 11 MSParma
4. Saara Tuomisto 11 MSParma
7. Sini Saarinen 10 Rasti88
8. Alina Löytönen 10 PR
9. Noora Neuvonen 8 MSParma
10. Kaisa Kaartinen 5 AngA
11. Helena Slama 1 MSParma
H13
1. Aleksi Välimaa 30 Rasti88
2. Juho Ylimaa 15 AngA
3. Timur Emaldynov 8 AngA
4. Jani Ahonen 8 AngA
D13
1. Essi Hölsö 30 PR
2. Henna Rantala 16 TuS
3. Jenna Koskinen 14 AngA
4. Aino Syväluoma 13 TuS
5. Aada Vataa 13 RaPi
6. Ada Pöllänen 10 TuS
7. Essi Saarela 9 RaPi
8. Vilma Wahlsten 7 PR
9. Sara Kosonen 4 PR
10. Tuuli Syvänen 1
H12
1. Joonas Paananen 18 TuS
2. Aapo Virtanen 17 PR
3. Lauri Aalto 17 MSParma
4. Jussi Ankelo 16 MSParma
5. Sakari Holmroos 13 TuS
6. Eelis Axelin 12 PR
7. Teemu Lehtola 8 AngA
8. Leo Haanpää 7 PR
8. Aapo Jalonen 7 MSParma
10. Eetu Saastamoinen 5 AngA
11. Elias Seppä 4 AngA
12. Matias Karru 3 MSParma
12. Niklas Salonen 3 Rasti88
14. Riku Andersson 1 MSParma
14. Juhana Paasikivi 1 TuS
D12
1. Jaana Haapala 28 PR
2. Lotta-Line Ekström 18 MSParma
3. Inkeri Karttila 14 MSParma
3. Selina Arola 14 PR
5. Johanna Helander 11 MSParma
6. Juulia Juva 10 AngA
7. Kerttu Tuomisto 8 MSParma
7. Jutta Ahonen 8 AngA
9. Aino Virtanen 7 AngA
10. Vilma Huhtala 6 TuS
11. Tuuli Kujala 4 MSParma
11. Helmi-Liisa Heinonen 4 AngA
13. Sini Heinonen 3 MSParma
14. Jenny Krappe 2 MSParma
15. Senni Siltanen 1 AngA
H10
1. Juuso Haapala 20 PR
2. Niila Kuusisto 18 MSParma
3. Artur Emaldynov 12 AngA
4. Tomi Kuusisto 12 TuS
5. Oskari Hakala 10 AngA
5. Ville Hiirsalmi 10 TuMe
5. Akseli Lehtniemi 10 TuS
8. Julius Koskinen 8 AngA
9. Veeti Akkanen 7 AngA
10. Felix Ruohonen 4 TuS
D10
1. Emma Elovaara 30 AngA
2. Elsa Jalonen 18 MSParma
2. Inkeri Holmroos 15 TuS
4. Alisa Emaldynova 15 AngA
5. Ella Rikkilä 9 MSParma
6. Elli Kyläkoski 6 TuS
6. Alina Kallikari 6 MSParma
8. Ilona Virtanen 5 AngA
9. Siiri Kesti 4 TuS
9. Alina Nurminen 4 RaPi
11. Alli Kivijärvi 2 MSParma
11. Anni Laine 2 RaPi